تجارت گستر همتا
خانه / پسته بادامی / پسته بادامی بسته بندی شده در مشهد

پسته بادامی بسته بندی شده در مشهد

  • پسته بادامی مشهد در کدام مناطق آن کشت می شود ؟
  • درکدام نقاط ایران پسته بادامی کشت می شود ؟
  • چرا پسته ی بادامی مشهد به عنوان مناسب ترین پسته جهت صادرات به شمار می رود؟
  • به چه صورت می توان پسته بادامی فیض آباد را در بازار پسته تهران خریداری نمود؟

اگر شما هم به دنبال پاسخ سوالات بالا هستید ، مطلب زیر میتواند برایتان مفید باشد. پسته امروز قزوین، ازجمله خشکبارهای صادراتی باکیفیت کشورمان است که به دلیل خواص و طعم و مزه فوق العاده، محبوبیت زیادی در داخل و خارج ازکشور دارد.

پسته بادامی مشهد

پسته بادامی

پسته بادامی از لحاظ ظاهری ، جزء خانواده پسته های کشیده (پسته اکبری ، پسته احمد آقایی ، پسته خنجری ) به شمار می رود و اصطلاح تجاری آن در جوامع بین المللی، long pistachio و یا Badami pistachio شناخته می شود.
پسته بادامی با توچه گونه های مختلف آن هرکدام دارای زمان گلدهی و میوه دهی جداگانه ای هستند ولی به صورت کلی می توان اظهار نظر کرد که :

  • زمان گلدهی آن از ۱۳ فروردین ماه شروع میشود و دارای دوره ی گلدهی ۱۲ روزه استو می توان آن را جزء دسته پسته های متوسط گل محسوب کرد.
  • زمان میوه دهی و در واقع زمان رشد جنین آن از ۱۵ تیرماه شروع می شود و در ۲۵ مرداد ماه مغز پسته کامل می شود.

پسته بادامی مشهد

پسته بادامی مشهد

پسته بادامی به طور کلی در چند جای محدود از ایران کشت می شود و هر کدام دارای ویژگی منحصر به فردی است و نکته قابل توجه این است که این نوع پسته فقط در ایران کشت می شود و در هیچ جای دنبا قابل کشت نیست.
انواع پسته بادامی در ایران عبارتند از :

  1. پسته ی بادامی مشهد
  2. پسته بادامی زرند
  3. پسته بادامی راور
  4. پسته بادامی اردکان

ولی هر کدام از پسته بادامی نام برده دارای ویژگی منحصر به فردی هستند، به عنوان مثال پسته بادامی مشهد به پسته سفید معروف است در واقع با توجه به سفید بودن پوست استخوانی آن، بیشتر مورد توجه تاجران بین‌المللی قرار می گیرد و می توان علت محبوبیت این نوع پسته بادامی را همین دانست.
یا مثلا پسته بادامی اردکان یزد دارای مغزی کاملا سبز و طعمی بی نظیر اما رنگ پوست استخوانی آن داری رنگی تیره و کدر است به همین دلیل در بیشتر مواقع از مغز آن بیشترین استفاده می شود. خرید پسته شور اکبری نیازمند اطلاعات بسیار است این مرکز با بروز ترین اطلاعات راجع قیمت و کیفیت پاسخگوی نیاز شماست.

در واقع پسته ی بادامی مشهد در چندین نقاط استان خراسان رضوی ( فیض آباد ، بردسکن ، مه ولات ، منطقه جنگل ) و یا حتی خراسان جنوبی (قاین ، زیرکوه ، اسفدن ) کشت می شود ولی در بین فروشندگان به عنوان پسته مشهدی معروف شده است و همانطور که گفته شد به دلیل رنگ سفید آن که مناسب برای بسته بندی های ویترینی است، بیشتر مورد توجه تاجران بین المللی قرار گرفته و به عنوان پسته صادراتی از آن یاد می شود.

پسته بادامی مشهد

پسته بادامی مشهد در بازار تهران

شاید سوال برخی این باشد که قیمت پسته به صورت کلی در بازار تهران نسبت به خرید پسته از کشاورز بیشتر باشد اما همیشه این گونه نیست،
یعنی به عبارتی می توان هم گران تر خرید هم ارزان تر!!!
بازار پسته تهران از واسطه ها و تاجران متعددی تشکیل شده است که همه ی اینها را به سه دسته تقسیم بندی می کنیم :

دسته اول : آن دسته از تاجرانی که پسته فراوری شده را برای صاحبان آن با درصدی از سود خود به فروش می رساند که اصطلاحا به آنها حق العملکار می گویند.

دسته دوم : آن دسته از تاجرانی که پسته فراوری شده را از واسطه ها برای خود خریداری می کند و آن را در شرایط مناسب بازار به فروش می رساند.

دسته سوم : آن دسته از فروشندگانی که پسته فراوری نشده را از کشاورز به طور مستقیم خریداری می کند و بعد از فراوری در ترمینال ضبط پسته ، آن را در بازار پسته تهران به فروش می رساند.

با توجه با این دسته بندی می توان به وضوح فهمید که چگونه می توان در بازار پسته تهران ، پسته ی بادامی مشهد را نسبت به سایر نقاط فروش پسته، مناسب تر خریداری کرد.

بازرگانی امین پسته

دارای بزرگترین ترمینال های ضبط پسته شرق کشور در شهرهای بردسکن و قاین ، با استفاده مجهز ترین دستگاه ها تمام اتومات پسته خام را با صورت کاملا بهداشتی فراوری می کند و آن را در بازار تهران به طور مستقیم و بدون واسطه و با مناسب ترین قیمت به فروش می رساند.
برای خرید انواع پسته از جمله مغز پسته و پسته ی بادامی مشهد ، پسته کله قوچی ، پسته فندقی و . . . می توانید با راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشد.

 

با امتياز دادن به مطلب بالا ما را در کيفيت مطالب ياري کنيد.
خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...
می توانید همین حالا با تماس بگیرید.
مدیر فروش: 09155605549
پشتیبانی آنلاین : بازرگانی همتا
(E-Mail)پست الکترونیکی : بازرگانی همتا
صفحه آپارات: بازرگانی همتا

مطلب پیشنهادی

قیمت پسته بادامی

قیمت پسته بادامی ۹۸

قیمت پسته بادامی تازه در سال ۹۸ چه مقدار است؟ با توجه به قیمت پسته …

کانال تلگرام